Під час Міжнародної виставки «Xylexpo 2016» наш кореспондент поспілкувався із керівником продажів компанії «Salvador» Крістіаном Сальвадором, який не лише розповів про нове обладнання, а й поділився власним баченням українського деревообробного ринку.
Родинну фірму «Salvador» заснував ще батько Крістіана Сальвадора у далекому 1982 році. Зараз компанія спеціалізується на виробництві верстатів для поперечного розкроювання пиломатеріалів. У компанії їх називають оптимізаторами, оскільки основним завданням цих верстатів є вирізання вад деревини при поперечному розкроюванні дощок на заготовки.
Компанія гордиться гнучкістю свого виробництва, яку забезпечують 25 працівників, відповідальних за дизайн, проектування, закупівлю деталей та вузлів, складання верстатів, а також за їхній маркетинг і продажі. Деревообробники використовують оптимізатори для виробництва найрізноманітнішої продукції: м’яких меблів, піддонів, підлог, дерев’яних будинків, клеєного щита, крісел, масивних меблів, вікон, пиломатеріалів, садових меблів тощо. Такий широкий спектр використання дещо ускладнює дилерам «Salvador» просування верстатів, але не перешкоджає успішним продажам цих агрегатів по всьому світу.
«Відівідуючи велику кількість клієнтів кожного року, з часом ти починаєш думати як клієнт, – зазначає Крістіан Сальвадор, син засновника компанії та нинішній керівник продажів компанії. – Рішення, яке обладнання використовувати на власному підприємстві, значною мірою залежить від перероблюваної деревини. Наші італійські клієнти традиційно купують альпійську деревину, яка є дуже високоякісною. Це дає їм змогу використовувати особливо точні верстати «Superpush» для поперечного розпилювання, де допуск відхилення від розміру – до 0,3 мм».
Продуктивності досягають тому, що ці верстати дають змогу використовувати пакетне розпилювання.
У Польщі якість деревини нижча набагато. Тут уже складно використати пакетне розпилювання. Тому для забезпечення продуктивності розпилювання «Salvador» виробляє швидкісні верстати «Supercut», в яких дошки для розпилювання подають одну за одною. При цьому допуск за розміром становить до 1,0 мм. Для менш вибагливих щодо продуктивності клієнтів є простий верстат «Classic».
На «Xylexpo 2016» компанія «Salvador» вперше продемонструвала свій новий верстат «Superangle all-in 1», відзначений премією «Xylexpo Innovation Awards 2016». Він дає змогу не тільки поперечно розрізати дошки під різними кутами, а й просвердлити у них необхідні отвори. Такі верстати можуть бути корисні виробникам м’яких меблів, адже суттєво пришвидшать їхню продуктивність.
На запитання, яким бачить своє місце «Salvador» на ринку України, пан Сальвадор поділився цікавими думками: «Україна – країна з великим потенціалом. Дурницею є продавати деревину в кругляку чи дошках на експорт – треба експортувати готові вироби. Але якщо ми говоримо про експорт, то, звичайно, політична ситуація є стримувальним фактором, але це не головне. Найважливіше те, що вашим підприємствам необхідно змінювати корпоративну культуру, треба думати в інший спосіб. Адже експорт – це не тільки ціна, а ще й якість, час доставки тощо. Якщо ви матимете бачення, то зможете реалізувати місію».