«Інтекс» – 25 років: «Ми працюємо для тих, хто працює!»

Петро Коломієць та Ярослав Лазарчук були ще досить молодими, коли залишили перспективну роботу на відомому не тільки в Кам’янці-Подільському, а в усьому тоді ще «живому» Радянському Союзі, заводі дереворізального інструменту і створили одне з перших приватних підприємств в Україні – «ІнТеКС», в назві якого закодовано напрям діяльності: інструмент; технології; конструкції; сервіс.

Від самого початку зусилля спрямували на виготовлення конкурентоспроможного дереворізального інструменту, який можна буде успішно реалізувати в Україні та за кордоном. Так, удвох на орендованому виробничому майданчику Петро Коломієць і Ярослав Лазарчук налагодили виробництво перших дискових пил під маркою «Інтекс». Саме «Інтекс» – перша компанія на пострадянському просторі, яка почала виробництво пил дискових з розклинюючи ми ножами. З висоти теперішньої високотехнологічної епохи можна сказати, що першу продукцію вони робили на коліні. Згодом вже на власних виробничих площах на спеціальному устаткуванні висококваліфіковані спеціалісти додатково, окрім пил, освоїли новий напрям діяльності – виробництво фрез і ножів, під брендом нової фірми «Іннатекс». 

У колективі тепер із усмішкою згадують ті непрості часи, сповнені подій, тривог, турбот. Хоча тоді було не до жартів. Скільки зусиль, людської енергії забрала лише горезвісна епоха бартеру: вироблені пили віддавали лісокомбінату, отриману в обмін деревину машинами відвозили меблевикам, від яких отримували меблі, щоб віддати їх металургам і отримати натомість кілька листів металу, – і не завжди того, що хотілося, а того, що був на складі.

Інтекс«Часи змінилися, – ділиться старший менеджер відділу збуту Олександр Шаров, – нині продаємо продукцію тим, кому вона потрібна і хто спроможний за неї заплатити, а самі купуємо лише той матеріал, який нам потрібен, зокрема, винятково німецького і французького виробництва, бо виготовити з неякісного матеріалу якісний продукт ще нікому не вдавалося. Відверто кажучи, наша продукція, не з дешевих, але за якістю її можна прирівняти до найдорожчих, тобто класичне співвідношення ціни й якості настільки збалансоване, що ставить нас поза конкуренцією на ринку, а споживачів не розчаровує».

«Справжнім технологічним переворотом у компанії, – розповідає один із найстарших працівників Віктор Сомик, – стало оновлення верстатного парку. Колись я, професійний заточувальник, й уявити не міг такого високого технологічного рівня автоматизованої обробки , практично без втручання в процес людини, який забезпечують нам заточні верстати «Vollmer» та «Walter», автоматичні напаювальні автомати «КАНNY», комплекс лазерного розкрою «TRUMPF» – все це обладнання німецького виробництва.

Інструмент для професіоналів

Коли компанія досягла 15-літнього віку, почала стрімко розвиватися і вийшла на новий етап розвитку: виробничі площі зросли вп’ятеро, кількість працівників збільшилася до 125 осіб, виробництво структуризували, було створено «Інтекс плюс» – під цим ім’ям підприємства об’єдналися в групу компаній. Завдяки фаховим працівникам, навичкам, комерційному досвіду і виробничим потужностям «Інтекс плюс» стала не просто виробником різального інструменту, а справжнім рішенням для деревообробників:

  • Виробництво дискових твердосплавних пил нині є найпотужнішим в Україні. Пили виробництва «Інтекс плюс» працюють на 30-40% довше вітчизняних аналогівзавдяки використанню сплаву «CERATIZIT» та сталей від «THYSSEN KRUPP»;
  • Автоматизована лінія зі стелітування стрічкових пил методом наплавлення, що облаштована спільно з французькою компанією «Forézienne», офіційним представником якої нині є «Інтекс плюс», не має аналогів за продуктивністю і якістю в нашій країні;
  • Нове придбання, яке готують до впровадження, – роботизована лінія для загострювання пил «Vollmer», яку тут жартома називають «Мерседесом», бо у своїй галузі і за якістю, і за ціною вона подібна до відомої автомобільної марки.
виготовлення дискової пилки

Загалом же нині «Інтекс плюс» – це повний виробничий цикл виготовлення кількох десятків найменувань продукції деревообробного інструмента найрізноманітнішого призначення:

  • пили дискові твердосплавні з розклинювальними ножами  для багатопильних верстатів;
  • пили дискові сталеві й твердосплавні діаметром до 900 мм
  • пили стрічкові сталеві й стелітовані шириною до 260 мм;
  • пили рамні сталеві й стелітовані ;
  • пили тарні;
  • пили основні й підрізні для форматно-розкрійних верстатів;
  • ножі з прямолінійною різальною крайкою стальні й твердосплавні;
  • весь спектр дереворізальних фрез напайних і зі змінними ножами для виготовлення дверних і віконних блоків, домобудування, різних погонажних виробів (вагонки, плінтусів, дошки для підлоги, паркету), меблевих фасадів тощо.

Дилерська мережа групи компаній «Інтекс плюс» охоплює всю країну. Серед тих, хто продає її продукцію, такі відомі компанії, як «Техноліс» (Львів), «Поліс» (Київ), «Інтер Плюс» (Біла Церква), «Центр інструментів» (Черкаси), «ВПК-Сервіс» (Чернігів) тощо. Також виробник експортує продукцію в 5 країн.

Слід зазначити, що дискові пили з твердосплавними пластинами і дереворізальні насадні фрези циліндричні збірні, виготовлені в компанії «Інтекс плюс», були сертифіковані і визнані переможцями національного конкурсу якості «100 кращих товарів України».

«Нині ми, – говорить засновник і керівних групи компаній «Інтекс плюс» Ярослав Лазарчук, – самодостатня компанія, з якою можна співпрацювати тільки в одному напрямі – купувати її продукцію і успішно працювати. Наш девіз: «Ми працюємо для тих, хто працює!»

Досконалий сервіс

Окрім виробництва, реалізації якісного інструмента, компанія відновлює і готує до експлуатації вживане вітчизняне і закордонне обладнання, має столярний цех, де випробовують інструмент. А нещодавно працівники компанії, на базі власного ремонтного цеху, запустили у виробництво комплект обладнання для виготовлення дерев’яних будинків з клеєного бруса. Це прес для склеювання бруса 12 метрів, верстат 4-шпіндельний для профілювання бруса 250х250 мм, верстат 4-шпиндельний для кутового з’єднання бруса (напівавтомат).

А сервісне обслуговування – перезагострювання інструменту; реставрування дискових пил, фрез, а також стрічкових пил (зварювання, стелітування, вальцування); відновлення зношених зубів; організація загострювальних дільниць; продаж загострювального обладнання і консультування деревообробників щодо експлуатації та догляду за пилами – це звична справа. Якось на виставці «Лісдеревмаш», що відбувається щороку в Києві, представник компанії «Інтекс» порекомендував деревообробнику з Буковини, як експлуатувати пилу на його обладнанні, яким чином налаштувати оптимальний режим роботи верстата для оброблення заготовок певного типу і розміру. Через рік на тій же виставці випало стати свідком, коли той чоловік підійшов на виставковий стенд групи компаній «Інтекс плюс» подякувати і за добру пилу, і за фахову пораду, мовляв, термін між загострення зріс на третину, а потім не стримався і з доброю хитринкою перепитав, навіщо виробник пилки нарадив, як йому продовжити термін експлуатації інструменту, адже тепер він не має потреби купувати нову, а відтак зменшиться кількість замовлень. «Добро завжди відгукується добром, – відповіли йому, – а вісточка поміж людей про високу якість нашої продукції лише додасть замовлень, хоча їх і зараз вистачає».

інтекс, дискові пилки

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь