Програма інструментів для центрів з ЧПК

Розробка загальної програми інструментів для конкретного оброблювального центру – це комплексне питання, адже усі її аспекти потребують індивідуального підходу та узгодження з майбутнім користувачем.

Лише точний аналіз продукції, формування специфікації деталей і розрахунок їх кількості дає змогу запропонувати оптимальну концепцію інструментів. Найважливішу роль у таких питаннях відіграє економічна ефективність.

Виготовлення серійних та індивідуальних дверей на одному оброблювальному центрі з ЧПК

Вимоги

Різні за висотою і глибиною пази та чверті, простий одинарний або подвійний паз у дверях будь-якої товщини, врізання замків різноманітних типів, дверної фурнітури та інших елементів – усі ці операції верстат має виконувати без єдиного відколу. Слід зазначити, що матеріали, які при цьому доводиться обробляти, дуже різноманітні. Доволі часто у виробництві застосовують ДСП, яке для забезпечення тривалого терміну експлуатації покривають композитним матеріалом або алюмінієм. Якісно обробити такий матеріал – завдання не з простих.

Для виготовлення середніх шарів дверей також можуть застосовувати широкий асортимент клеєних елементів з масивної деревини: від м’якої ялиці до твердих порід деревини. Вимоги до якості фрезерування цих заготовок також досить високі і не передбачають жодних додаткових операцій чи виправлення браку. Під час серійного виробництва дверей зазвичай використовують стандартні профілі, натомість при індивідуальному – спеціальні профілі та дверну фурнітуру.

Виготовлення серійних та індивідуальних дверей

Система інструментів

Наріжним каменем фрезерних інструментів для оброблювальних центрів у компанії «LEUCO» обрали систему «Modula», яка базується на модульному принципі. Такий підхід дає змогу задовольнити більшість наявних виробничих вимог. Окрім того, модульна конструкція інструмента забезпечує високу гнучкість застосування при мінімальній вартості. Широкий спектр ножових головок можна доповнити фрезами «LeucoDia». Під час фрезерування масивної деревини або твердих деревоволокнистих плит застосування цих фрез дає змогу досягти найвищої якості обробки при тривалому терміні експлуатації. Поворотні різальні пластини можна повертати після фрезерування 200–300 дверей. Усе це скорочує невиробничі затрати часу на заміну недешивих ножів. Індикатором економічної ефективності роботи інструменту завжди є показник вартості обробки 1 погонного метра.

Інструмент, вартість якого на 50% вища від аналога може, однак, забезпечити здешевлення погонного метра продукції на 60%.

Компактний і продуктивний

Нині «Modula» – найменша із пропонованих на ринку систем інструментів. Базовий діаметр – від 70 мм – це дає змогу працювати з високою частотою обертання, що, своєю чергою, підвищує продуктивність процесу.

Ось один із виробничих прикладів комплексного набору для виготовлення дверей системи «Modula». Частота обертання – від 14500 об./хв, що при подачі 0,3 мм матеріалу на зуб дає змогу працювати на швидкості подавання 8,7 м/хв.. Звичайні комплекти інструментів великого діаметра обмежені максимальною частотою обертання 13000 об./хв і швидкістю подавання 7,8 м/хв (при тій самій різальній здатності). У цьому випадку підвищення продуктивності при використанні системи «Modula» становить 11%. При застосуванні комплекту для формування чверті у деталях дверей товщиною 50 мм швидкість подавання може перевищувати 13 м/хв.

Високоякісне вибирання чверті з використанням шпинделя з можливістю нахиляння

Для отримання ідеальної якості на обох боках чверті на верстатах зі шпинделем з можливістю нахиляння компанія «LEUCO» рекомендує застосовувати укомплектовану алмазними різальними пластинами фрезу для вибирання чверті «p-System» із запатентованою геометрією різців. Під час нахилу шпинделя до 5˚ цей алмазний інструмент забезпечує найвищу якість обробки на обох боках чверті, а при виході фрези із матеріалу не утворюються сколи.

Льойко-Україна
Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь