By using this site, you agree to the Privacy Policy and Terms of Use.
Accept
DerevynnykDerevynnyk
  • Головна
  • Новини і події
  • Лісівництво
  • Деревинництво
  • Столярство
  • Теслярство
  • Підписка
  • Мої закладки
Reading: Всеукраїнські змагання звалювальників та операторів гідроманіпуляторів: як це було
Поширити
Notification Show More
Latest News
Тенденції меблювання 2023 року (частина I)
5 днів тому
Уряд схвалив зміни до законопроєкту про оцінку впливу на довкілля
5 днів тому
У Німеччині ціни на пелети продовжують падати
6 днів тому
Українська енергетична біржа стала членом Американської торговельної палати в Україні
6 днів тому
Біоенергетика: завдання на 2023 рік
6 днів тому
Aa
DerevynnykDerevynnyk
Aa
  • Головна
  • Новини і події
  • Лісівництво
  • Деревинництво
  • Столярство
  • Теслярство
  • Підписка
  • Мої закладки
  • Головна
  • Новини і події
  • Лісівництво
  • Деревинництво
  • Столярство
  • Теслярство
  • Підписка
  • Мої закладки
Have an existing account? Sign In
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Derevynnyk > Blog > Лісозаготівля > Всеукраїнські змагання звалювальників та операторів гідроманіпуляторів: як це було
Лісозаготівля

Всеукраїнські змагання звалювальників та операторів гідроманіпуляторів: як це було

Останнє оновлення: 2022/12/19 at 12:19 PM
3 роки тому 89 Views
Поширити

26 серпня 2016 року ліси Тетерівського лісгоспу Київського ОУЛМГ наповнив шум бензопил – тут відбувалися 19-ті Всеукраїнські змагання вальників лісу та 8-мі Всеукраїнські змагання професійної майстерності операторів маніпуляторів «Кращий оператор гідроманіпулятора – 2016».

Власне, самі змагання були організовані у традиційних дисциплінах: учасники мали звалити дерево, обрізати сучки, довести свою майстерність у точному розкряжовуванні стовбура та розкряжовуванні комбінованим різом, а також швидко замінити ланцюг на пилці. А оскільки у вересні заплановані світові змагання вальників лісу у Польщі, на які поїде й українська збірна, то можна сміливо стверджувати, що всеукраїнські змагання були репетицією перед світовою першістю та можливістю ще раз продемонструвати власну майстерність. Та насамперед – це було свято для самих лісівників, адже на змагання з’їжджаються вальники з усієї України, отож їм випадає чудова нагода побачитися та поспілкуватися з колегами із інших областей.

Вже не «Дружби» й не «Урали»

На відміну від перших змагань, які відбувалися майже два десятиліття тому, нині вальники використовують сучасні бензопили як закордонного, так і вітчизняного виробництва, на яких вони звикли працювати і тренуватися, а переможці змагань серед інших призів традиційно отримують бензопили від АТ «Мотор-Січ».

Щоб не гаяти час, організатори змагань вирішили поділити 34 вальників лісу, серед яких і 6 юніорів, на 4 групи – поки одні учасники займалися обрізуванням сучків, інші звалювали дерево чи виконували точне розкряжовування або комбінований різ.

Атмосфера на змаганнях була трохи напружена, адже конкуренти – найкращі представники областей, тому дуже важливо не схибити, показати максимальний результат. А цьому так заважає хвилювання та спекотна погода! Траплялися й казуси – то дерево впаде не туди, то ланцюг учасник закладе не тим боком. Особливо нервували учасники перед звалюванням дерева – ще б пак, за цю вправу дається найбільша кількість очок, але і виконати її найскладніше – треба, щоб дерево впало точно на кілок, окрім того, ще й параметри пня після звалювання мають бути ідеальні.

І якщо з пнем простіше – все залежить від індивідуальної майстерності вальника, то з падінням дерева є нюанси: раптовий порив вітру – і дерево може відхилитися від заданого напрямку. А це зменшує кількість очок. Окрім того, звалити його потрібно якнайшвидше, щоб випередити суперників. Пощастило на цьому етапі змагань першому учаснику – представнику АТ «Мотор Січ» Сергію Домашкіну – після звалювання дерева він отримав 660 очок і цей результат ніхто не зміг перевершити.

На обрізуванні сучків все було не менш динамічно – сучки розміщені під різним кутом і треба проявити неабияку майстерність, аби якнайшвидше зрізати їх так, щоб стовбур був максимально гладким і непошкодженим. При виконанні цієї вправи важлива техніка безпеки – сучки на протилежному від учасника боці колоди можна зрізати у напрямку до себе, а сучки зверху колоди і безпосередньо біля звалювальника – тільки від себе. У цій вправі найкращим виявився представник Сумського ОУЛМГ Олександр Сидоренко.

Монтаж нового ланцюга тривав буквально секунди – тут декілька учасників зуміли набрати максимальну кількість балів. Серед них – представники Сумського ОУЛМГ Олександр Сидоренко, Стороженецького лісового коледжу Віталій Слюсарчук, АТ «Мотор Січ» Ростислав Каднауров та Миколаївського ОУЛМГ Віталій Тихоненко.

Наступний етап – точне розкряжовування. Важливо при цьому не пошкодити дошку, на якій стоїть колода. Завдання ускладнюється ще й тим, що торець колоди – закритий, щоб не було видно, скільки колоди залишилося різати. Як зазначали самі учасники змагань, краще недопиляти, ніж врізати цю дошку, а найбільшу кількість очок отримує той, хто зуміє пропиляти колоду під кутом 90˚без недопилу. Відтак, щоб правильно виконати завдання, відчуття різу має бути надзвичайне. Найкращим цього дня воно виявилося, знову ж таки, у представника Сумського ОУЛМГ, який у цій вправі перевершив усіх суперників.

Під час розкряжовування стовбура комбінованим різом завдання учасників – на двох позначених колодах зробити пропил на одній зверху, а на іншій знизу, проте лише до середини стовбура. А потім пропил роблять з іншого боку. Суть вправи – верхній і нижній пропили мають зійтися. Кут пропилювання стовбура має бути 90˚, а висота – якнайменшою. Загалом найкраще розкряжовування комбінованим різом підкорилося представнику Миколаївського ОУЛМГ Віталію Тихоненко.

Точність і ще раз точність

Тимчасом на майданчику для змагань операторів гідроманіпуляторів події відбувалися повільніше – 12 учасників з регіонів України мали за 20 хвилин спорудити 9-рівневий зруб із 18 колод діаметром 200 мм та довжиною 6 м, які потрібно було ще й витягнути із причепа. Якщо оператор складе зруб швидше від призначеного на це часу – отримає додаткові бали, але при оцінюванні головна все ж не швидкість, а точність складання зрубу.

До речі, організатори конкурсу «Д Лайт» прогнозують зробити наступного року конкурс операторів гідроманіпуляторів ще масштабнішим і запросити більше учасників. «Найкраще проводити конкурс безпосередньо там, де валять ліс, – запевняє суддя змагань операторів гідроманіпуляторів Володимир Велентеєнко, – Хоча перші конкурси відбувалися під час виставки «Лісдеревмаш», але так цікавіше і для учасників, і для відвідувачів. Деякі учасники беруть у конкурсі участь вже не вперше і завжди здобувають призові місця, наприклад, представники Сторожинецького, Берегометського та Осмолодського лісгоспу». І справді, представник Осмолодського лісгоспу досить вправно склав зруб із колод, причому його суперник лише вивантажив колоди із причепа, а він вже встиг спорудити другий поверх зрубу. Добре цьогоріч виступив представник Полтавського лісгоспу, який встановив рекорд за всі роки змагань – за 17 хвилин він встиг цілком скласти всю конструкцію, при тому що за 20 хвилин не всі учасники змогли впоратися навіть зі зрубом.

Після основного змагання операторам гідроманіпуляторів запропонували взяти участь у додатковому конкурсі «Умілий будівельник», під час якого потрібно скласти піраміду з оциліндрованих колод діаметром 200 мм довжиною 100; 200 і 300 мм та циліндрів кутового зрізу під 15˚ довжиною 400 мм. Як зауважив Володимир Велентеєнко, під час цієї вправи оператор гідроманіпулятора демонструє власну майстерність: наскільки він відчуває точність рухів і може скласти із невеликих елементів піраміду заввишки 2 м, незважаючи на те, що бруси мають різні нахил, товщину та довжину.

«Все більше й більше з кожним роком зростає майстерність наших операторів гідроманіпуляторів, – наголосив суддя змагань. – а відтак, підіймається продуктивність праці, що позначається на результатах праці лісівників».

Техніка – безпосередньо в лісі

Ці змагання компанії – виробники техніки, яка може знадобитися для роботи в лісі, використали як майданчик для реклами своєї продукції.

Зокрема, ТОВ «Ліс-інформ» представляла систему реагування на пожежі, до якої входять камери відеонагляду «Азимут», що встановлюються на вишках спостереження і з’єднуються між собою по радіоканалах. Один диспетчер управляє декількома камерами, які зводяться в один диспетчерський пункт. За допомогою камер диспетчер виявляє дим або пожежу. Камера передає в реальному часі і за запитом азимут пожежі диспетчеру. Програмне забезпечення визначає і відображає точні координати пожежі на спеціальній карті. Диспетчер передає ці координати на пожежні машини, на яких встановлені GPS-трекери і навігатори з картами даного лісгоспу. Навігатор дозволяє потрапити на місце пожежі тепер значно скоріше. Технічний директор ТОВ «Ліс-Інформ», яке разом із УкрНДІЛГА розробило цю систему, Вадим Богомолов розповідає, що цьогоріч завдяки впровадженню такої системи реагування площа пожеж, за свідченнями спеціалістів лісгоспів, зменшилася принаймні вдвічі. «Ми впровадили цю систему в Тетерівському та Клавдіївському лісгоспах, – продовжує він. – Окрім того, багато лісгоспів використовують наше рішення для зйомки відводів. За допомогою цього професійного геодезичного приймача, який складається із антени і пило- та вологозахищеного планшета, можна знімати точку на ділянці з точністю 10-50 см за 2–3 с».

Також, спільно із «Велмашем», компанія розробила систему керування автотранспортом, яка дає змогу відстежувати мотогодини гідроманіпуляторів і вчасно здійснювати їх обслуговування. Якраз це і використання цифрової лісової карти лісгоспу вирізняє її серед аналогічних систем, які зараз використовують. Вона має також функції відстежування кілометражу, витрати палива, місця перебування транспорту у будь-який час – тобто типові для аналогічних систем.

Під час конкурсу операторів гідроманіпулятора компанія «Д Лайт» також представила як власну продукцію – причепи тракторні DL-10 Forester з гідроманіпулятором Palms-700, маніпулятори DL-80 L, дробарки Farmi, лебідки Tajfun, тракторні маніпулятори DL Agro, та запасні частини для ремонту цієї техніки, техніку для лісозаготівельної та переробної галузі відомих фірм, а також новинку виробництва пожежний модуль ПЦ 0505.

У лідерах – сімейний підряд

У підсумку перемогу у змаганні вже вкотре здобув Сергій Домашкін, який представляв АТ «Мотор Січ», а його син – Ілля Домашкін, який представляв ту ж компанію, – став першим серед юніорів. Друге та третє місце у «дорослих» змаганнях посіли відповідно представник Сумського ОУЛМГ Олександр Сидоренко та представник Львівського ОУЛМГ Володимир Кухта.

Серед юніорів друге та третє місце – у Євгена Краснікова із Сумського ОУЛМГ та Євгена Брожка із Житомирського ОУЛМГ.

За підсумками Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора – 2016» перше місце посів представник ДП «Полтавське лісове господарство» Сергій Пустовіт, на другій і третій сходинках – представники Чернівецького ОУЛМГ Валерій Грижинку та Олександр Бондарюк.

Як завжди, переможців нагородили медалями, почесними грамотами та цінними призами від організаторів та компаній – спонсорів змагань.

А вже незабаром наша збірна виступить на всесвітніх змаганнях вальників лісу. Тож побажаймо їй успіху!

Вас також може зацікавити

Для заготівлі деревини у густих та важкопрохідних лісах

Новий ротатор Ponsse HH360

В Україні вперше проведені роботи із сер­ти­фі­ка­ції за стан­дарта­ми PEFC International

Інвентаризація лісів: ласкаво просимо у світ лазерних технологій!

Ціни на глобальних ринках деревини

TAGGED: лісове господарство

Новини від Деревинника

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб першими отримувати статті про останні тенденції в галузі!
By signing up, you agree to our Terms of Use and acknowledge the data practices in our Privacy Policy. You may unsubscribe at any time.
Уляна Шеленг 25 Червня, 2020
Поширити статтю
Facebook Telegram Email Print
Попередня стаття Програма інструментів для центрів з ЧПК
Наступна стаття Після смереки на черзі – сосна

Вподобайте нашу сторінку на Facebook

Новини від Деревинника

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб першими отримувати статті про останні тенденції в галузі!

Вас також може зацікавити

Для заготівлі деревини у густих та важкопрохідних лісах

2 місяці тому

Новий ротатор Ponsse HH360

2 місяці тому

В Україні вперше проведені роботи із сер­ти­фі­ка­ції за стан­дарта­ми PEFC International

2 роки тому

Інвентаризація лісів: ласкаво просимо у світ лазерних технологій!

2 роки тому
about us

Галузеве онлайн видання для людей що працюють з деревиною: лісівників, заготівельників та переробників деревини, столярів (меблярів), теслярів.

  • Про нас
  • Наші цінності та місія
  • Наше бачення
  • Підписка
  • Контакти
Новини від Деревинника

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб першими отримувати статті про останні тенденції в галузі!

© 2022, ТОВ "Редакція газети "Деревообробник". Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Derevynnyk.com у першому абзаці. Усі права захищено.

Removed from reading list

Undo
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?