Тришарові плити з цільної деревини

Тришарові плити являють собою продукт з склеєних «хрест-навхрест» ламелей з цільної деревини. Ці плити ідеально підходять як для внутрішніх, так і для оздоблювальних робіт. Основна перевага полягає в тому, що плита легко піддається обробці під конкретні завдання і вирізняється високою міцністю, екологічністю і естетичним зовнішнім виглядом.

При склеюванні ламелей під пресом використовуються клеї, які не виділяють шкідливих для здоров’я формальдегідів і відповідають всім екологічним стандартам. Саме завдяки винаходу так званих екологічних клеїв стало можливим виробництво тришарових плит, які в повній мірі зберігають корисні властивості натуральної деревини. Крім того тришарова плита набуває додаткових конструктивних переваг, так як по-різному спрямовані напруження в деревині врівноважують один одного, а також вона практично не піддається усадці і викривленню.

Технології виробництва тришарових плит приходять до нас сьогодні з Німеччини, Австрії, Швеції, Франції та інших країн. Суть технології полягає в виробництві тришарових плит шляхом пошарового склеювання ламелей, покладених «хрест-навхрест». Ця високоміцна плита застосовується в будівництві як опалубка, в конструкціях для дерев’яного домобудівництва і як матеріал для деталей інтер’єру та екстер’єру, а також меблів.

На європейському ринку плити з цільної деревини, виготовлені за всіма екологічними стандартами – це популярна сировина для меблевого виробництва і дерев’яного домобудівництва. Будинків, побудованих з таких плит, найбільше в Німеччині, Австрії, Швейцарії та Північної Італії. Всього в Європі виготовляють 40-50 млн м3 тришарових плит в рік.

Переваги багатошарових клеєних плит над звичайними одношаровими, а також фанерою і ДСП:

  • не деформуються;
  • швидкий монтаж (великі габарити плит, максимум 2×6 м);
  • широкі ламелі – мають естетичний вигляд і цікаву структуру деревини;
  • шліфовані і придатні для фарбування;
  • підходять для зовнішнього застосування.
Поширити статтю