Усунення «ефекту бахроми» при різанні ДСП

Tags: 119 Views

При різанні ДСП або шпонированной фанери, завжди існує проблема появи відколів на крайках. Є кілька правил, завдяки яким можна позбутися ефекту “бахроми”.

Встановіть в пилковий верстат диск з 80 твердосплавними зубами, призначений для розпилювання ДСП або ламінованої фанери. Чим більше зубів у пилкового диска, тим гладкішим буде зріз. Наприклад, для таких робіт прекрасно підійде пильний диск Freud LU80R010 HiATB. Важливим фактором тут є форма зубців (HiATB). Поперемінно скошені зубці зрізують матеріал під більш гострим кутом, збільшується гладкість і чистота розпилу.

Потрібно використовувати пилкову вставку з нульовим зазором. Ця вставка підтримує деревні волокна в перпендикулярному положенні, що значно підвищить якість різання. Ви можете купити вставку або зробити її самостійно з фанери або МДФ.

Потрібно опустити пилковий диск так, щоб можна було зробити невеликий надріз глибиною 1-2 мм. Матеріал повинен бути надійно закріплений, а надріз потрібно робити в напрямку руху пилки. Потім потрібно підняти пилкове полотно і зробити основний розріз в зворотному напрямку.

Інший спосіб запобігання відколів на крайках полягає в використанні клейкої стрічки в місцях пропила. Стрічка допомагає тримати волокна на місці під час різання, в результаті чого виходить більш чистий розріз. Але при наявності вставки з нульовим зазором і високоякісної пилки, цього, як правило, не потрібно.

На високопродуктивних пильних верстатах ця проблема вирішується за допомогою додаткового невеликого пилкового диска, який обертається в напрямку, протилежному напрямку головної пили. Завдяки додатковому прорізи зубці головною пили при виході з матеріалу не виштовхують волокна назовні.

Поширити статтю