Переважно, в екзотичних, цікавих породах деревини яскравих відтінків і унікальних малюнків деревини виникають труднощі при склеюванні. Справа в тому, що листяні породи екзотичних дерев, часто містять величезну кількість природних масел, які слугують чудовою “зброєю” проти вологи і атак шкідників. Але склеювати маслянисті поверхні дуже складно. Кілька наших порад, як склеювати маслянисті породи деревини, сподіваємося, трохи полегшать це складне завдання.
Через високий вміст масел і смол деревини, які відштовхують воду, клеї стають неефективними, оскільки містять воду. На перший погляд, може здатися, що столярний клей може склеїти маслянисті поверхні. Він дійсно їх склеїть спочатку. Але, часто відбувається розклеювання після деякого часу. Буквально, протягом декількох днів.
Поради, які ми надаємо, можуть допомогти в склеюванні маслянистих поверхонь. Але деревина екзотів, настільки непередбачувана, що і ці поради не є “панацеєю”.
Як склеювати маслянисті породи деревини. Поради
- Порада перша: підніміть зерно деревини
При розпилюванні маслянистих порід деревини леза верстатів практично полірують поверхню. В результаті зерно і волокна деревини стають ще більше «зализані». Тому доцільно підняти зерно і трохи відкрити пори деревини. Щоб клей мав можливість хоча б частково проникнути вглиб поверхонь, що склеюються вироби.
Для того, щоб підняти зерно і волокна деревини, відразу використовуємо наждачний папір із середнім зерном. І після закінчення шліфування всіх частин виробу, наносимо клей.
- Порада друга: використовуйте синтетичний клей на неводяній основі
Клеї на водяній основі не є ефективними для склеювання поверхонь деревини. Деревина, яка містить велику кількість масел і смол, відштовхує воду. Відповідно, такі клеї не проникнуть в дерево. Або не буде якісного склеювання.
Ефективніше буде використовувати після шліфування клей синтетичний на неводяній основі. Тобто, що не містить води. Це клеї для пластиків і для інших непористих поверхонь. Це такі види клеїв:
- епоксидний
- поліуретановий
- ціанокрілатний (суперклей)
Важливо: Поліуретановий клей активується під впливом вологи. Тому, перед склеюванням поверхонь таким клеєм, їх слід трохи змочити водою. Вологи, що міститься в деревиніі не вистачить для якісної активації поліуретанового складу.
- Порада третя: протирайте поверхню розчинником
Якщо видалити з поверхні масла і смоли, то це дасть змогу клею проникнути в структуру деревини. Протирати розчинником поверхню маслянистої деревини потрібно доволі довго. Ви побачите на тканині, якою протираєте поверхню, багато олії. І ось коли тканина стане більш-менш чистою після протирання склеюємо деталі.
Склеюємо якомога швидше. Поки розчинник не встиг остаточно випаруватися.