Економія енергії в процесі сушіння

144 Views

Компанія StelaLaxhuber* з Массінг, Німеччина, що спеціалізується на виробництві сушильних установок, проводить модернізацію існуючої стрічкової сушарки деревообробного заводу компанії StoraEnso** в Грувен, Швеція. Здійснюючи модернізацію, німецька компанія встановила систему RecuDry, яка дасть змогу заощадити до 35% енергії.

Система RecuDry містить два модулі: модуль рекуперації і модуль конденсації. У модулі рекуперації повітря для сушіння завдяки циркуляції і повторному нагріванню досягає оптимальної точки насичення. Частина потоку цього насиченого енергією повітря подається в модуль конденсації. Енергія, що є в ньому (переважно латентна), попередньо нагріває свіже повітря для модуля конденсації. Завдяки теплообміннику типу «повітря-повітря» здійснюється рекуперація здебільшого використаної енергії, а це гарантує високу ефективність процесу сушіння.

Крім показників економії енергії 35–55%, ця система відрізняється низькими рівнями потоку відводиться повітря і викидів. Показник економії енергії в основному залежить від двох визначальних параметрів: з одного боку, від розміру відповідної поверхні, яка підлягає сушінню, а з іншого – від температури навколишнього середовища. У разі падіння температури, рівень економії енергії зростає, оскільки підготовка повітря лише трохи залежить від циркулюючого повітря. Водний гліколь використовують як нагрівальне середовище.

*Баварська компанія, котра багато років працює в галузі, має досвід встановлення понад 400 систем стрічкових сушарок. Щорічно для виробництва гранул на сушарках компанії Stela висушується 5 мільйонів тонн подрібненої деревини.

**В Грувене деревообробний завод компанії StoraEnso має річний обсяг виробництва 370 000 м пиломатеріалів і 150 000 м інших виробів з деревини. Подрібнена деревина використовується для виробництва деревних паливних гранул (пелет) з об’ємом виробництва 100 000 т/рік. Система в Грувене має вихід деревної тріски 10 т/год зі швидкістю випаровування води 8,75 т/год. Це зменшує вміст води в деревних щепах приблизно з 50% до 10% – і все це на довжину 45 м.

Поширити статтю