Швидке й легке свердління

Tags: 226 Views

У жовтні 1865 року коваль Фрідріх Август Мюльхофф заснував компанію з випуску свердлильних інструментів. Нині ця компанія називається «FAMAG» і гордиться власним більш ніж 135-річним досвідом і традиціями виробництва свердлильних і різальних інструментів.

Геометрія інструментів «Bormax» має три переваги. Одна з них полягає в тому, що площу поверхні контакту різальної крайки з деревиною мінімізовано. Це дає змогу уникнути надлишкового тепловиділення під час свердління. Ще однією конструктивною особливістю інструменту є нова центральна точка й кручена геометрія, що, разом узяте, зменшує зусилля. І нарешті – на основних різаках передбачені стружковідвідні борозенки, що забезпечують швидше й легше свердління.

Нещодавно компанія повідомила про виведення на ринок нових інструментів лінійки Bormax 2.0. За словами розробників, чашкова фреза «Forstner» є ідеальним інструментом для використання в ручному режимі, тому що її закриті різальні контури забезпечують чудове керування.

Що довші ці контури, то легше та зручніше керування. Але ця перевага фрези водночас є й її найбільшим недоліком, оскільки довгі різальні контури формують велику поверхню контакту з деревиною, а це призводить до збільшення тепловиділення. Як результат – швидке зношення інструменту. З цієї причини також не слід використовувати традиційне свердло «Forstner» у твердій деревині. Саме тому в інструментів серії «Bormax» з’явилися канавки.

Таким чином були зменшені як фронтальні, так і периметральні контакти. Працює тільки передня поверхня зуба. Це значно зменшило тертя й не позначилося на керуванні. В результаті отримали чудову фрезу для ручного використання, зокрема в матеріалах, які не може свердлити звичайна фреза «Forstner».

Поширити статтю