Кожній технології свій інноваційний інструмент

Максимальне використання деревини – це основа сучасної деревообробки. При виробництві меблевих і віконних заготовок оптимізація і високий корисний вихід під час розкрою і зрощування є головним чинником збільшення прибутку.

Фрези для нарізання зубчастого міні-шипа

Для задоволення дедалі більшого попиту на конструкційну клеєну деревину та віконний (дверний) брус виробники повинні підвищувати продуктивність. Зробити це можна або шляхом додаткових інвестицій у нове обладнання, або збільшивши продуктивність наявного обладнання. За умови, що якість продукції має залишитися на тому самому рівні або навіть й покращитись, збільшити продуктивність можна підвищивши частоту обертання шипорізних фрез і швидкість подавання. Зважаючи на це фахівці компанії LEUCO розробили нове покоління фрез для формування зубчастих міні-шипів з подвоєною кількістю різців, що дає змогу працювати із швидкістю подавання заготовок до 52 м/хв.

Виробничий приклад

На деревообробному заводі «Hemau» (Німеччина) виготовляють клеєний брус із деревини сосни, ялини і модрини для виробництва вікон і дверей. Річний обсяг виробництва становить 20 тис. м3 клеєного бруса.

Дефектні місця (тріщини, сучки, різноманітні кольорові забарвлення тощо) вирізають із чорнових заготовок й для подальшого виробництва використовують лише високоякісні елементи, які зрощують на зубчасті шипи. Саме від міцності та точності шипового з’єднання залежить якість готової продукції.

Виготовити з’єднання на зубчастий шип з дотриманням потрібної геометрії, без виривів і зазорів, яке забезпечить високу міцність, можливо, лише використавши високоякісний інструмент – фрези для нарізання зубчастих шипів.

Раніше ножі на фрезах для зрощування на зубчастий шип на «Hemau» витримували від 10 до 20 тис. робочих циклів. Але такий показник керівництво заводу не влаштовував, потрібно було підвищити термін експлуатації, зберігши при цьому чудову якість обробки. З цим завданням завод звернувся до компанії LEUCO. На початку 2014 року виробничу лінію обладнали новим поколінням напайних фрез зі шістьма зубами та спеціальним покриттям різальних елементів. Цими фрезами формували зубчасті міні-шипи на ламелях шириною від 80 до 150 мм. Результат вразив усіх – термін експлуатації сягнув 79 тис. робочих циклів при швидкості обробки 8 циклів/хв.

«Великих обсягів виготовлення продукції при збереженні високої якості можна досягти, використовуючи лише якісний інструмент: кількості досягають через якість», – стверджує начальник виробництва «Hemau» Конрад Гугенбергер.

Якість інструменту криється у деталях

Такої високої ефективності фрез для нарізання зубчастого міні-шипа змогли досягти завдяки використанню корпусу із високоміцної сталі, правильно і точно загостреним різцям та покриттю із твердого матеріалу. Еластичності різальної крайки, яка дає змогу запобігти ламанню ножа, досягли завдяки використанню матеріалу HS. Шар спеціального твердого матеріалу підвищує твердість різальної крайки, робить її більш зносостійкою і вдвічі збільшує термін експлуатації фрез. Компактне виконання фрез сприяє зменшенню шуму під час їх роботи, а конфігурація ідеальна для обробки коротких заготовок (без ризику затягування їх у верстат). Але якість фрез залежить не лише від конструкції та застосованих матеріалів – важливим є й процес їх виробництва: точність обробки корпусі і різців, якість і точність припаювання різців, якість балансування тощо.

LEUCO HS Solid 34

Розроблена LEUCO високопродуктивна швидкорізальна сталь HS Solid 34 стала основою нового покоління фрез для нарізання зубчастих міні-шипів. У цих фрезах поєднано дві найважливіші характеристики: високу зносостійкість та міцність при ударних навантаженнях. Під час фрезерування низькоякісної деревини підвищується ризик ламання різців. У фрез, виготовлених зі застосуванням HS Solid 34, цей ризик мінімізовано. Окрім того, у фрез із цієї сталлю можна використовувати усю зону загострення (підвищення економічності).

Фрези із HS Solid 34 довели свою перевагу над фрезами зі швидкорізальної сталі зі спеціальним покриттям. Пов’язано це з тим, що у процесі нанесення спеціального покриття на основний матеріал різця діє тепловий вплив з ефектом гартування, що зменшує міцність і стійкість до ударних навантажень.

Міні-шип і поліуретановий клей

Розробка нових фрез для зрощування на міні-шип з використанням поліуретанового клею-розплаву суттєво розширила спектр нових інструментів LEUCO.

До програми шипорізних фрез LEUCO для зрощування з використанням поліуретанового клею належать:
• HSS-фрези для формування міні-шипа по довжині на верстатах без торцювання;
• фрези для м’яких і твердих порід деревини з покриттям Topcoat, що збільшує термін експлуатації;
• блочні HSS-фрези з покриттям Topcoat.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь